Brigade logo
Causes is now part of Brigade – the world's first network for voters.
Join Brigade to take action on issues and elections that matter to you.
Take me to Brigade
Christina Anderson
Christina Anderson

signed shared. Shame on the people who treat animals this way

Katherine Hellsten
Katherine Hellsten
  • Christina Anderson

Thank you heaps! If anything, we're raising awareness, and awareness fuels righteous outrage; and righteous outrage fuels action :) or something.

Morgan Kanae
Morgan Kanae

By now everyone knows where fur comes from. It's so gross when you see someone where it.

San Bej
San Bej

Stop killing animals for fur.the people who wear fur also CRIMiNALS and KILLERS

Juraci Jusée
Juraci Jusée

Basta de crueldade aos animais !!!!

Gael Marconi
Gael Marconi

HAS THIS PETITION BEEN DELEIVERED YET? IF NOT GET IT OUT ASAP!

Tiffany Bliss
Tiffany Bliss

I hope that the will of the good will overcome the will of the evil. Welfare laws need to change. Need a national credited sceme to help the animals in all countries . Shout out to the people trying to change this good luck. If i had lots of money id help fund these organisations. Maybe in the future i will be able to contribute more!

Charlene Poultney
Charlene Poultney

anyone who is doing such cruelty are all ready dead for they sold their souls for money

Tiffany Anderson
Tiffany Anderson

I wish all these people would go straight to hell!!!!!!!!! there should be more justices for animals like these.. why do china always eat everything and skin everything

Anonymous
Anonymous

INJUSTICE SOMEWHERE IS INJUSTICE EVERYWHERE. PLEASE SIGN AND SHARE THE PETITION JUSTICE FOR DR SEGUN RASAKI IN STATE OF INDIANA; http://www.causes.com/actions/1726294-justice-for-dr-segun-rasaki-in-state-of-indiana?ctm=home&reposter=803857. VISIT www.drrasakilegalfund.com and www.jumpahead.net FOR MORE DETAILS. THANKS AND GOD BLESS YOU.

Daniela Bártová
Daniela Bártová

Nikdy v dějinách lidstva nebyla zvířata v takové míře ponížena na bezduché automaty neschopné utrpení a bolesti jako v dnešní době, ani nikdy v minulosti nebyla odsouzena k tak velkému utrpení, jakým nespočetné miliony zapomenutých a bezbranných tvorů procházejí na novodobých velkofarmách a na jatkách. Nikdy nebylo tolik týrání a mučení nevinných bezmocných zvířat, jako v současnosti…Jestliže péče a ochrana, kterou národ zvířatům poskytuje, je měřítkem jeho velikosti - tak jak nám to bylo...

Nikdy v dějinách lidstva nebyla zvířata v takové míře ponížena na bezduché automaty neschopné utrpení a bolesti jako v dnešní době, ani nikdy v minulosti nebyla odsouzena k tak velkému utrpení, jakým nespočetné miliony zapomenutých a bezbranných tvorů procházejí na novodobých velkofarmách a na jatkách. Nikdy nebylo tolik týrání a mučení nevinných bezmocných zvířat, jako v současnosti…Jestliže péče a ochrana, kterou národ zvířatům poskytuje, je měřítkem jeho velikosti - tak jak nám to bylo připomenuto - je nemožné nevidět, jak hluboce jsme zklamali. (Jan Čejka, člen vědecké poradní komise při organizaci Humane Society of the United States)

See more comments…