Back to BTF & Baba Beni Okula Gönder - Empower Rural Students

ELİF KIZIN VEFASI

Belki hatırlarsınız, aşağıdaki ELİF KIZIN haberi bir kaç sene önce gazetelerde çıkmıştı... Liseyi yatılı okuyan doğulu bir kızımızın öyküsü... Okumuş, meslek sahibi olmuş, kısır döngüyü kırmaya bir Adım Atmış.

Onun gibi bir çok genç kızımız Adım Atabilmek için bekliyorlar. Grubumuzun üyeleri de onların Adım Atabilecekleri ortamı hazırlayabilmek için (Tabandan Sahip Çıkarak bir şeyler Yeşertmek için - Grassroots) bu Cause çatısı altında buluştular. Yani hepimiz bu konuya bir şekilde sahip çıkmak, bir ucundan tutmak istiyoruz. Birlikten kuvvet doğar düşüncesi ile sizin gibi düşünen Facebook arkadaşlarınıza da bu mesajı iletmezmisiniz? INVITE FRIENDS düğmesini tıklıyarak Üye Sayımızı Katlıyalım, daha fazla Farkındalık Yaratalım, Liseli Kızlarımızın Yurt ihtiyaçlarına hep birlikte sahip çıkalım.

ELİF KIZIN VEFASI

26 yaşında. Hakkari’nin Durankaya Beldesi’nde doğup büyüdü. Liseyi Van’da yatılı okudu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olur olmaz, zorunlu hizmet için "ilk tercihim" dediği Hakkari’ye döndü. Şimdi, bazı ailelerin kızlarını hálá okula göndermediği memleketinde hemşerilerine hizmet veriyor...

"Hakkárili olmam, hem benim, hem vatandaşlar açısından büyük avantaj. Çünkü köylerde yaşayanların büyük bölümü Türkçe bilmiyor. Ben gönüllü olarak memleketimi tercih ettim. Burası da Türkiye’nin bir parçası. Buradaki insanın da sağlık hizmetine ihtiyacı var."

to comment