Progress

40 signed
460 more needed

Sign the Petition to

Громадяни України

Шановна Наталіє Юріївно!
Звертаємось до Вас, як до Міністра соціальної політики України одним з основних завдань якого є формування державної політики щодо забезпечення державних соціальних стандартів та державних соціальних гарантій для населення.
Останнім часом набули поширення випадки, коли Управління праці та соціального захисту населення на місцях відмовляють в прийомі розрахунків або повертають вже прийняті від ОСББ / ЖБК розрахунки на відшкодування пільг. Від таких дій громадяни не отримують пільги та житлові субсидії. Громадянська мережа ОПОРА зауважує, що чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де воно не створене, а так само і в залежність від того, сплачуються відповідні витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ. Тому подібні дії, котрі вчиняє Управління соціального захисту населення - відмова ОСББ щодо надання відшкодування за пільгами та субсидіями - неправомірні.
У відповідності до пункту 3 статті 102 Бюджетного Кодексу України за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природнього газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот надаються субсидії населенню та пільги.Відповідно до роз'яснення Мінрегіону від 30 листопада 2012 року № 7/10-19373 «Щодо погодження / затвердження тарифів / органами місцевого самоврядування внесків на житлово-комунальні послуги для ОСББ та ЖБК» відповідно до статті 10 Закону України « Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку »до виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання відноситься, зокрема, затвердження кошторису і балансу об'єднання, а також визначення розмірів внесків та платежів членами об'єднання.
Ні зазначеним законом, ні іншими законодавчими актами України не передбачено затвердження або погодження органами місцевого самоврядування розмірів внесків та платежів, визначених загальними зборами ОСББ. Таким чином, за умови затвердження на загальних зборах ОСББ розміру внесків (платежів) на утримання будинку і прибудинкової території, який відповідає затвердженому в кошторисі об'єднання розміру витрат на такі цілі, що підтверджується документально (витяг з протоколу загальних зборів, копія кошторису об ' єднання), відсутні правові підстави для відмови споживачам, які мешкають у будинках ОСББ, в наданні пільг і субсидій, чи об'єднанню - у відшкодуванні таких пільг і субсидій.
Відповідно пункту 2 частина другої протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 12 «Мінсоцполітики разом з Мінрегіоном, Мінфіном, Мін'юстом, Мінекономрозвитку, Міністерством доходів і зборів, Держфінінспекцією, Антимонопольним комітетом, Держпідприємництвом і за участю представників об'єднань співвласників багатоквартирних будинків - членів Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків подати до 25 квітня 2013 року на розгляд Уряду узгоджені пропозиції стосовно вдосконалення механізму надання пільг та субсидій ».
Громадянська мережа ОПОРА є членом Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Ми стурбовані соціальною напругою, що виникла через питання надання пільг та житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян, які проживають в будинках, де утворено ОСББ, а також необхідністю забезпечення прав громадян України.
Звертаємося до Вас з проханням повідомити про розробленні Мінрегіоном пропозиції стосовно вдосконалення механізму надання пільг та субсидій для їх спільного узгодження.
Координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко

Signed,

Руслана Величко-Трифонюк

This petition closed about 5 years ago

How this will help

У разі виконання вимог ставати виконавцем послуг та затверджувати тариф - змінюється статус ОСББ. Це створює проблеми: підриває саму суть ОСББ та утворює податкове навантаження: тож наступний етап...

У разі виконання вимог ставати виконавцем послуг та затверджувати тариф - змінюється статус ОСББ. Це створює проблеми: підриває саму суть ОСББ та утворює податкове навантаження: тож наступний етап - очікуйте податкових перевірок, непідйомних штрафних санкцій та незворотного банкрутства ОСББ.

8 comments

to comment